Kniha Ztracený svět v Podzemí


Knížka Ztracený svět v PODZEMÍ (dále jen ZsvP) vypráví o čtrnáctiletém chlapci jménem Will, který spolu se svým otcem velice rád provádí archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Avšak jednoho dne Willův otec zmizí a Will se ho rozhodne najít s kamarádem Chesterem. Ve sklepě jejich domu objeví společně tajnou chodbu, která vede do podzemí, kde najdou něco, co opravdu nečekali.

Sice jsem jí ještě nepřečetl celou, ale myslím, že jí dočtu, ne jako poslední (tedy aspoň prozatím) díl Harryho Pottera, u kterého mi stále ještě chybí asi padesát stránek do konce. Celý příběh je totiž zajímavý po celou dobu a není to tak, jako u Pottera, kde mě třeba i čtyřicet stránek nebaví. Je sice pravda, že ZsvP je kratší asi tak o polovinu, (343 stránek) ale kdo nutí Rowlingovou, aby psala tak dlouhé knihy? Vždyť by to mohlo být i kratší. Ano třeba má určitý honorář za stránku, ale když si vezmu, že napsala celkem 7 dílů a navíc ta vysoká prodejnost …

Možná se vám zdá, že Harryho Pottera nemám rád už od úplného začátku, ale to se mýlíte, já sem ho četl a byl jsem na něm i několikrát v kině (to víte, se školou do kina …), ale když teď čtu ZsvP tak mi prostě už ten Harry Potter nepřijde tak dobrý. Možná si za to může Rowlingowá sama, protože kdyby neukončila sérii Harryho Pottera, tak by asi opravdu ZsvP neměl takovou šanci se prosadit a mít takovou propagaci.

Plánuje se, že tato kniha vyjde jako trilogie. První díl je u nás již na trhu, druhý se očekává na podzim a na třetí si ještě holt počkáme. :-)
05.08.2008 00:02:52Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se