Grand theft auto 4


Grand Theft Auto IV (GTA IV, GTA 4) je jedenáctý díl herní série Grand Theft Auto, vyvíjený firmou Rockstar Games pro herní konzole Xbox 360 a Playstation 3. GTA IV používá engine RAGE (Rockstar Advanced Game Engine) a fyzikální engine Euphoria od společnosti NaturalMotion. Děj hry se odehrává ve městě Liberty City, které je založeno na současném New York City.
Grand theft Auto IV je od začátku vyvíjeno pro konzole nové generace - Xbox 360 a Playstation 3. Jako datum vydání pro tyto konzole byl původně oznámen 16. říjen 2007, ale v srpnu 2007 Rockstar Games oznámili odložení hry. Hra nakonec vyšla 29. dubna 2008. PC verze vyšla 2.12.2008 v USA a 3.12.2008 v Evropě.
Grand Theft Auto IV se odehrává v Liberty City, což je předělané New York City. Liberty City zabíra asi 3/4 rozlohy San Andreas, ale výškově je mnohem členitější, napřiklad díky mrakodrapům. Skladá se ze čtyř čtvrtí - Broker (Brooklyn), Algonquin (Manhattan), Dukes (Queens) a Bohan (Bronx). Navíc je součástí Liberty City čtvrť Alderney (část New Jersey). Rockstar Games předělal i jména některých budov a památek - například budova MetLife se ve hře jmenuje Getalife, Socha Svobody je Socha Štěstí a podobně.Odehrává se v přítomnosti, tedy v roce 2009.
Hlavní postava GTA IV, kterou hráč ovládá, se jmenuje Niko Bellic. Je to přistěhovalec, který přišel do Liberty City kvůli svému bratranci Romanovi. (Roman vlastní taxislužbu ve čtvrti Broker). Roman Nika do Ameriky vlastně naláká, tvrdí mu, že si žije jako v pohádce, že má spoustu peněz, drahýh aut a krásných žen. Ve skutečnosti se ale zapletl s ruskou mafií a potřebuje Nikovu pomoc. Když Niko přijede, zjistí, že život v Americe je úplně jiný než Roman tvrdil, tvrdý a neúprosný. Začíná pomáhat Romanovi a taxislužba v Brokeru se tak stane jeho prvním domovem.
Mobilní telefon bude mít v GTA IV mnohem větší význam než dříve. Niko ho bude mít pořád u sebe a bude ho moci využít i jako organizér, foťák, domluvit si pomocí něj schůzku či misi nebo ho využijete k cheatům. Jediný ohlášený mobilní operátor ve hře ponese jméno Whiz Mobile.
V GTA IV nebude jediná loadovací obrazovka, ani při přechodu do/z interiéru. V autě je k dispozici nový pohled přímo z něj, je při něm vidět i část palubní desky. Každá ulice v Liberty City má svoje jméno. Bude možné měnit Nikovo oblečení a jí st (přičemž se ovšem nebude tloustnout, bude to podobné jako ve Vice City), ale nebude možné posilovat, kvůli zachování jedinečné realistické fyziky. Opět se můžeme těšit na minihry - například kulečník.
DOPORUČUJI SI TO ZAHRÁT JE TO FAKTICKY LIBOVKA UŽ TO HRAJU PŘES MĚSÍC A NEMÁ TO CHYBU!!!!
19.02.2009 09:13:11Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se